Wypożyczalnia

Co jak i dlaczego?

W związku z częstymi zapytaniami od naszych klientów o możliwość tymczasowego wykorzystania naszych produktów czy to do testów przed zakupem, czy na czas budowy czy z powodów okresowych prac i potrzeby sprzętu zastępczego postanowiliśmy udostępnić Państwu naszą WYPOŻYCZALNIĘ. Służymy pomocą przy wyborze produktów, elastycznymi warunkami umowy oraz zapleczem technicznym do rozwiązywania Państwa problemów.

Jeżeli mają Państwo potrzebę sprawdzenia naszych produktów przed zakupem, nie są Państwo pewni czy dany produkt spełni Wasze oczekiwania lub macie Państwo problem z szybką naprawą pomp innych producentów – nic prostszego, nasza WYPOŻYCZALNIA jest dla Was.

Nie mogą Państwo skorzystać z zakupu środków trwałych ale mają Państwo budżet na serwisy lub inne dyspozycje – wybierzcie naszą WYPOŻYCZALNIĘ.

Co można u nas wypożyczyć?

  • Pompy do ścieków i wody brudnej,
  • Profesjonalne bypassy (na wężach elastycznych lub rurociągach PE)
  • Strumienice napowietrzające do ścieków,
  • Mieszadła śmigłowe i eżekcyjne,
  • Układy sterowania również z monitoringiem,
  • Kompletne tymczasowe przepompownie.


Pompy do ścieków i wody brudnej – nasze pompy ze względu na swoją solidną budowę oraz dużą odporność na ciężkie warunki i agresywne środowisko pracują najczęściej jako pompy do odwodnień wykopów, przepompowywania zbiorników wodnych (praca ciągła), czy jako zamienniki pomp innych producentów w okresach ich remontów lub awarii. Wypożyczane w wersji ze złączem pod wąż elastyczny, na stojakach, koszach separujących (śmieci, kamienie) czy na zaczepami na kolana sprzęgające jak w tradycyjnej przepompowni.

Strumienice napowietrzające – doskonale sprawdzają się podczas okresowych prac remontowych na oczyszczalniach ścieków lub jako układy czasowo wspomagające natlenianie i mieszanie w obszarach o zwiększonym zapotrzebowaniu.

Mieszadła do ścieków – podobnie jak strumienice, najczęściej znajdują zastosowania w oczyszczalniach ścieków podczas remontów lub czasowego wyłączenia innych podzespołów mieszających. Wielokrotnie po okresie testów lub wypożyczeń klienci decydują się na zakup tych urządzeń na preferencyjnych warunkach.

Układy sterowania i monitoring – wszystkie wypożyczane przez nas urządzenia wymagają profesjonalnego zasilania i sterowania, w przypadku gdy klienci takowym nie dysponują dostarczamy kompletne zestawy. Nawet podczas prostych prac odwodnieniowych na budowie przydatny staje się monitoring do śledzenia poziomu pompowanej cieczy, a dzięki analizie danych z monitoringu można usprawniać wiele procesów nie wspominając o ochronie wypożyczonego sprzętu. Wielokrotnie w czasie okresów wypożyczeń naszych układów sterowania z monitoringiem użytkownicy mogli zaobserwować zaskakujące dla nich zjawiska jak np. nielegalne zrzuty do kanalizacji, czy rozbiory wody, czy wąskie gardła na ich sieci.

Kompletne przepompownie tymczasowe – lekkie i kompaktowe o niewielkich gabarytach, szybkie w montażu i proste w eksploatacji z jednoczesnym zachowaniem profesjonalnych parametrów tłoczenia. Obudowa z PEHD, średnica 800-1000mm i wysokość ~2,5m. Jedno lub dwu pompowe. Wykorzystywane mogą być np. na średnich i dużych budowach do obsługi kanalizacji, deszczówki czy odwodnień, gdzie czas prac wynosi kilka tygodni lub miesięcy i ciągłe opróżnianie szamba wiąże się z poważnymi kosztami.

Na jak długo można wypożyczyć?

Wypożyczenie sprzętu możliwe jest na okres od 1 tygodnia do wielu miesięcy a nawet lat. Ze względu na to, że nasz sprzęt pracuje w ciężkich warunkach zazwyczaj budowlanych lub agresywnego środowiska ścieków, minimalny czas wypożyczenia wynosi 7 dni a dla przepompowni jeden miesiąc, powodowane jest to kosztem sprawdzenia i ewentualnego przywrócenia pełnej sprawności urządzeń przed kolejnym wypożyczeniem.

Jak wypożyczyć?

Najlepiej zgłaszając się do naszego działu Handlowego lub Konstrukcyjnego w celu dokładnego ustalenia potrzebnego Państwu produktu/urządzenia. Następnie należy wypełnić i podpisać umowę oraz ustalić termin realizacji wypożyczenia. W przypadku przedłużającego się terminu zwrotu, wystarczy, że będą nas Państwo o tym regularnie np. co miesiąc powiadamiali o tym i uiszczali bieżące opłaty za każdą ustaloną jednostkę czasu np. co tygodniowa lub co miesięczna faktura.

Odpowiedzialność za sprzęt

Ponieważ przekazujemy Państwu do użytkowania nasze produkty, oczekujemy, że zapoznają się Państwo z instrukcjami obsługi a ich użytkowanie będzie przebiegało zgodnie z ustalonymi warunkami. W przypadku uszkodzenia lub awarii, któregoś z urządzeń należy bezzwłocznie powiadomić o tym nasz serwis. Jeżeli przerwa w działaniu nastąpiła z powodu wady urządzenia, zostanie ono Państwu wymienione lub naprawione, a za czas w którym nie będą mogli Państwo z niego korzystać nie będziemy pobierali opłaty. Jeżeli jednak uszkodzenie nastąpi w wyniku nie wystarczającej ochrony urządzenia z Państwa strony lub użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem (np. pompowanie na sucho, połamanie wirnika, przecięcie kabla zasilającego, etc.) będą Państwo obciążeni kosztami przywrócenia pełnej sprawności urządzenia lub w przypadku braku możliwości naprawy (np. po kradzieży lub dewastacji) będą Państwo obciążeni kosztami zakupu nowego urządzenia (po katalogowej cenie sprzedaży). Koszty serwisu lub odkupienia sprzętu będą doliczane dodatkowo do kosztów wypożyczenia.